Alicja Kauzyperda

Alicję wczesnym rankiem obudziło skrzeczenie jej papugi. Mecenas na całe mieszkanie krzyczał „Wsta-a-waj, wsta-a-waj!”. Z nieukrywaną w oczach niechęcią podniosła się z łóżka, nasypała papużce ziarna i poszła do toalety umyć zęby.  Był to dla Alicji bardzo ważny dzień. Jest świeżo upieczonym adwokatem i do swojej nowej roli przygotowywać musiała się przez 5 lat studiów prawniczych i kolejne 3 lata aplikacji adwokackiej, a na samym końcu zdać jeszcze specjalny egzamin. Dzisiaj po raz pierwszy miała za zadanie jako pełnoprawny adwokat bronić swojego klienta w sądzie.

 

To Alicja Kauzyperda i jej papuga. Alicja jest adwokatem. Adwokat broni oskarżonych w sprawach karnych i reprezentuje swoich klientów przed sądami w sprawach cywilnych. Udziela on również porad prawnych i tworzeniem wielu dokumentów mających charakter prawny.  Papuga Alicji nazywa się „Mecenas” i jest to potoczne określenie na adwokata. Mecenas to papuga rasy Ara zielona. Jak myślisz, dlaczego ma ona taki kolor?

 

Alicja wróciła do domu bardzo zmęczona. Jej bardzo ważny dzień w pracy zakończył się sukcesem i udało się jej rozwiązać wszystkie stojące przed nią zadania. Nie udałoby się jej to bez twojej pomocy.