Krzysztof Zabrał

Poranny budzik wyrwał Krzysztofa z twardego snu. Wczoraj miał ciężki dzień. Słońce jeszcze nie wzeszło. W rogu pokoju jarzyła się lampa terrarium, w którym w tropikalnej atmosferze wylegiwała się sympatyczna iguana komornika, Culpa. Krzysztof wstał, zaparzył sobie kubek bardzo mocnej, czarnej kawy. Na kubku widniał w zasadzie nieprzypadkowy napis: ,,lex kawa to podstawa”. Wkrótce po tym Krzysztof zaczął się pakować się na wyjazd. Jest komornikiem sądowym. Komornicy są ostatnim ogniwem wymiaru sprawiedliwości i zajmują się wykonywaniem wyroków sądów. Żeby zostać komornikiem Krzysztof Zabrał musiał aż przez 5 lat studiować prawo, a następnie przez kolejne 2 lata brać udział w specjalnej aplikacji komorniczej. Dzisiaj po raz pierwszy bez asysty miał egzekwować wierzytelność w pewnej małej wsi. Przygotował kalosze i dopijając ostatni łyk kawy patrzył przez okno, obserwując poranny krajobraz budzącego się do życia miasteczka.

 

To Krzysztof Zabrał i jego iguana. Krzysztof jest komornikiem. Komornik zajmuje się wykonywaniem wyroków sądów o roszczeniach cywilnych w drodze egzekucji. Iguana Krzysztofa nazywa się „Culpa”. Czy wiesz co oznacza to słowo?

 

Nareszcie Krzysztof wrócił do domu. Był przemoknięty do suchej nitki i cały ubłocony. Ściągnął buty, zrobił sobie kakao, ciężko usiadł na fotelu i odetchnął po ciężkim dniu pracy. Nie udałoby mu się wykonać swoich zadań bez twojej pomocy.