Termin realizacji zadań z 9 tygodnia upływa  10 czerwca o godzinie 23:59. Rozwiązania powinny zostać przesłane poprzez poniższy formularz. Wymagana forma realizacji zadania jest pisemna lub graficzna. 

 

 

 

PRZEŚLIJ ZADANIE
Tydzień IX

Witajcie w kolejnym tygodniu rozgrywek!

 

 

“Jaki ciężki dzień….” pomyślała Pani Mecenas Alicja Kauzyperda, kiedy to zarzucona dokumentami w swojej kancelarii, starała się je jakoś uporządkować. Co więcej, cały czas do jej biura przychodzili kolejni klienci z wyjątkowo ciekawymi i niejednokrotnie ciężkimi sprawami. Pracy więc Pani adwokat miała dziś co nie miara. Alicja marzyła już o powrocie do domu, ażeby zobaczyć się ze swoją ukochaną papugą i obejrzeć ulubiony serial pt. “Wspaniałe dziesięciolecie”. Jej rozmyślania przerwał jednak kolejny klient, który wparował do kancelarii i wykrzyknął na powitanie: “Nazywam się Ferdynand Pechowy!” Alicja słysząc nazwisko, obawiała się, że może ono źle wróżyć… .  I tak też się okazało, gdy Ferdynand przedstawił jej swoją sytuację.

 

Otóż, tydzień temu, pewnej felernej nocy Pan Ferdynand został wyrwany z głębokiego snu, gdy w jego domu nagle rozległ się hałas. Jak się okazało, do domu włamał się rabuś, który był przekonany, że nie ma w nim właściciela. Ferdynand przerażony, postanowił działać szybko. Na początku zadzwonił na policję, jednak gdy usłyszał, że złodziejaszek wchodzi po schodach, zbliżając się do jego sypialni, to postanowił stawić czoła napastnikowi. Traf chciał, że Ferdynand w swojej sypialni przechowywał zabytkowy pistolet maszynowy “Mors” z okresu II wojny światowej, który niegdyś podarował mu dziadek. Zanim włamywacz zbliżył się do jego sypialni, to Ferdynand wyszedł z niej pewnym krokiem, w rękach trzymając zabytkowego “Morsa”. Gdy włamywacz zobaczył właściciela mieszkania z pistoletem maszynowym, to natychmiast postanowił “ewakuować się” z mieszkania. Uciekając po schodach, pośliznął się jednak i poturbowany padł na podłogę, po chwili tracąc przytomność. W tym samym momencie, do mieszkania Ferdynanda wbiegli wcześniej wezwani policjanci. Pech chciał, że przestraszony Ferdynand nadal dzierżył w swych rękach pistolet. Co więcej, okazało się, że broń posiadana przez Ferdynanda była z punktu widzenia prawnego nielegalna. 

 

W związku z wyżej przedstawioną historią, odpowiedzcie na następujące pytania:

  • 1. Czy wiecie czym jest obrona konieczna?

  • 2. Pomyślcie, że wcielacie się w rolę sędziego w tej sprawie. Czy waszym zdaniem Ferdynand powinien być srogo ukarany za obronę przed rabusiem? 

  • 3. Czy fakt, że Ferdynand posiadał zabytkową broń nielegalnie będzie miało tu znaczenie?

  •  

FORMA WYKONANIA ZADANIA: 

Drużyny mają dowolność w kwestii formy wykonania zadania (może być forma pisemna, graficzna, multimedialna itp.)

Tydzień IX