Tydzień IV

Witajcie w czwartym  tygodniu rozgrywek!

 

Nasz młody prawnik — Kornel Pilny, miał dziś nieco luźniejszy dzień w pracy, w związku z czym pozwolił sobie na sentymentalne wspomnienia okresu dzieciństwa. Kornel uwielbiał grać ze swoim tatą w piłkę, zrywać wiśnie z ogrodu babci, jeździć na traktorze z dziadkiem oraz dokuczać koleżankom w piaskownicy, skąd miał najwięcej wspomnień. Podczas przywoływania myślami dawnych lat, pił pyszną latte i delektował się słodkimi ciasteczkami z cynamonem. Było tak miło... Nagle Kornel zakrztusił się i ochlapał swoją białą koszulę kawą. Powodem tego było przypomnienie sobie pewnej strasznej historii z dzieciństwa. Posłuchajcie: 

 

Koledzy z klasy Kornela — Radek i Piotrek, umówili się, że doprowadzą do śmierci babcię Piotrka, który nienawidził jej za to, że notorycznie zabierała mu piłkę, gdy ten grał w jej ogródku, niszcząc przy tym kwiatki. Uzgodnili plan działania, a następnego dnia zaczęli go realizować. Piotrek poszedł do mieszkania babci, która poczęstowała go herbatą i ciastkami. Wtedy do drzwi mieszkania zadzwonił Radek. Gdy babcia wstała, aby otworzyć drzwi i sprawdzić kto dzwoni, Piotrek wlał truciznę do jej filiżanki. Po wypiciu herbaty, kobieta zaczęła się dusić. Zmarła w przeciągu kilku minut. 

 

Dla Kornela, który dowiedział się o tym przypadkiem, była to sytuacja bardzo wstrząsająca i niezrozumiała, a fakt, że obaj chłopcy z niewiadomych mu przyczyn uniknęli kary, powodował u niego oburzenie.

 

  • 1. Dokonajcie prawnokarnej oceny zachowania Piotrka i Radka.

  • 2. Odpowiedzcie jaką rolę przy wymierzaniu kary odgrywa wiek sprawcy oraz na jakiej podstawie prawnej sądzi się sprawcę w zależności od jego wieku.

  •  

Zadania z punktów 1 i 2 wykonajcie w dowolnej formie, tj. w formie literackiej (np. wiersz, opowiadanie, reportaż, gazetka szkolna), plastycznej (np. plakat, grafika, malarstwo, kolaż), multimedialnej (np. krótkiego filmu, relacji, zdjęć), przy użyciu dowolnej techniki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  •  

  •  

  •  

 

Termin realizacji zadań z 4 tygodnia upływa  1 grudnia o godzinie 23:59. Rozwiązania powinny zostać przesłane poprzez konto założone opiekunom drużyny na platformie moodle.

 

PRZESYŁANIE ZADAŃ
Tydzień IV